Moje NAJ aktivity roku 2020 

31.12.2020

Čo považujem za svoje "topky" v tomto roku? 

Tímový koučing v dobrovoľníckej organizácii

Nepoznám väčšiu radosť v práci tímového kouča ako pracovať so skupinou ľudí, ktorí majú vysoké morálne hodnoty a sú absolútne oddaní svojej práci. Títo mladí ľudia, vedení inšpiratívnou riaditeľkou, ktorí dávajú do svojej práce aj vo svojom voľnom čase maximum svojich zručností a schopností, boli pre mňa nečakane silne životnou skúsenosťou, ku ktorej sa rada vraciam nielen ako kouč. Koučing trval niekoľko mesiacov a bol kombináciou on-line a osobných stretnutí.


Partnerstvo s GROW-UP Slovakia

Prijala som pozvanie od spoločnosti GROW-UP Slovakia s.r.o. na spoluprácu a z mojich malých priestorov som sa presťahovala do podstatne väčších, zariadených tak pre individuálne stretnutia, ako aj pre skupinové aktivity. S Michalom sa poznáme niekoľko rokov, absolvovali sme spolu mnoho výcvikov v oblasti koučingu a rozvoja, pracovali sme na niekoľkých spoločných projektoch a sme na rovnakej kreatívnej a tak trošku uletenej, ale správnej "vlnovej dĺžke". :) :) Michal je nesmierne pracovitý človek, plný nápadov, so silnou víziou modernej vzdelávacej spoločnosti, výborný lektor a skvelý kouč.

Na rok 2021 máme pripravených niekoľko zaujímavých projektov. Odporúčam pozrieť na www.grow-up.sk


Odchod z korporátu na "voľnú nohu"

Posledné zavretie dverí na mojej kancelárii, rozlúčka s našim malým "dámskym klubom..." a ostatnými kolegami, posledné parkovanie v super úzkych boxoch (moje auto by vedelo rozprávať!)...

 Už niekoľko rokov som sedela na 2 stoličkách - zamestnanca a externého konzultanta. Časť týždňa pracovné povinnosti v role HR s komplexnou zodpovednosťou za všetky HR procesy a zostatok času venovaný absolútnej "srdcovke" - rozvoju ľudí vo forme koučingu, konzultácií a tréningu. Čas dozrel a dáma vo svojich 56 rokoch sa rozhodla ísť do maximálnej slobody a zároveň maximálnej neistoty v čase COVIDu... Či som sa úplne zbláznila 😁, alebo skutočne naplním svoju osobnú víziu, ukáže rok 2021... 


Akreditovaný program "LEKTOR" 

Prvýkrát spúšťame dlhodobý akreditovaný program "LEKTOR" v rozsahu 100 hodín. Krst ohňom :) - pre veľmi náročnú klientelu - pedagógov vysokých škôl a univerzít. Zdá sa, že je vynikajúco zostavený, pretože spätná väzba bola skutočne pozitívna. Pre každého úspešného absolventa, ktorý uspeje v záverečnej skúške je pripravený Certifikát.

Káva s koučom 2020

Pre mňa takmer povinnosť zúčastniť sa tejto každoročnej medzinárodne sa opakujúcej akcie. Je samozrejme probono a má byť propagáciou individuálneho koučingu vo forme ochutnávky pre ľudí, ktorí zatiaľ nemajú s koučingom žiadnu skúsenosť a radi by si ho bezpečnou formou vyskúšali. Vždy je to super akcia, mám možnosť stretnúť ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať a rozvíjať sa ďalej. Tentokrát bola tak trochu výzvou - realizácia za striktných hygienických opatrení - rúšky, dezinfekcia priestorov, rúk, predmetov alebo on-line cez Zoom. Oboje sa dalo zvládnuť...verím však, že budúcoročná akcia Káva s koučom bude už bez často zmieňovaného vírusu poletujúceho kade-tade.


Diploma in Team Coaching

Pošta zo Škótska bola mimoriadne pozitívna...
Pošta zo Škótska bola mimoriadne pozitívna...

Takmer 2-ročná študijná misia úspešne zavŕšená! Práca s tímom a skupinou ma vždy veľmi zaujímala, pretože v pozícii HR ste takmer vždy aj v role mediátora, rozvojára tímu a organizácie, interného konzultanta. Kým som nestretla Sandru Wilson, riaditeľku The International Centre for Business Coaching, neverila som, že kvalitný tímový koučing reálne existuje. Mala som niekoľko koučingových stretnutí, ktoré viedol veľmi skúsený konzultant/tréner, ale nikdy to nebolo o reálnej zmene v tíme. Vždy chýbali kľúčové prvky kvalitného koučingového procesu (viď. D. Clutterbuck alebo P. Hawkins).

Preto som sa rozhodla investovať svoj čas aj financie do  príležitosti naučiť sa od majstra, resp. od majsterky :), ako na to. Som presvedčená, že sa zadarilo, i keď cesta učenia nikdy nekončí...


On-line vzdelávanie pre IBM

Tím ľudí z HR Talent Acquisition tímu, ktorí rovnako ako množstvo ďalších riešili, ako preniesť to, čo im fungovalo perfektne prezenčne, do on-line sveta. S Michalom sme vytvorili 2-dielny interaktívny program "Engaging Audience On-line", pri ktorom sme sa "vyšantili" aj my aj účastníci. Dokonca sme zistili, že červenou loptou sa dá hádzať aj vo virtuálnom prostredí. 😁

 

Prednášky pre študentov VŠ, obor Personálny manažment

Zážitkové vzdelávanie a Tímový koučing, to boli 2 nosné témy 3 on-line prednášok pre viac ako 40 študentov 5. ročníkov VŠ. Ďakujeme pani docentke Ing. Kataríne Stachovej, PhD z Univerzity sv. Cyrila a Metoda za pozvanie.

Tajne dúfam, že sa nám podarilo zasiať záujem o obe témy a že si študenti okrem emocionálnej stopy z interaktívnej hry a súťaže, odniesli aj pochopenie princípov tímového koučingu, resp. získali ďalší náhľad na tím, v ktorom pracujú a už vedia, kedy je vhodnejšie ísť do teambuildingu (osviežiť sa jabĺčkom) a kedy radšej pozvať tímového kouča (=zasadiť jabloň). :)